Vitajte na stránkach o ostrove Island

Tieto stránky som chcel venovať krajine,plnej kontrastov,veľmi tajomnej,drsnej, s nádhernou prírodou a ľudmi,ktorí sú priateľskí a pohostinní.Je to zvláštna krajina,ktorá dokáže ohúriť každého návštevníka.Tu akoby sa zastavil čas.Island vyzerá úplne tak,ako ho tu našli vikingovia.Ponoreného do hmly,so sychravým počasím,všetko pokryté machom,kamením alebo ľadom, po ktorom je aj pomenovaný. Temné kopce sa nachádzajú všade a väčšinou sú sopečného pôvodu.Avšak pod hmlou sa skrýva krajina neskutočnej krásy.

Mal som to šťastie dostať sa do tejto krajiny a stráviť tu nejaký čas. (takmer 5 mesiacov).Takže Island sa stal na určitú dobu mojím druhým domovom.Chcem sa preto podeliť so svojimi dojmami a predstaviť túto krajinu každému návštevnikovi mojich stránok.

Takže vitajte v krajine trollov či elfov

Viete že....

Þingvellir je národný park na juhovýchode Islandu pri polostrove Reykjanes a práve v tejto oblasti vznikol Althing (od roku 930 zákonodarný zbor), najstarší parlament v Európe. 

Články o Islande v novinách

Island čaká masívny výbuch sopky

19.10.2011 17:54
Masívna islandská sopka  Katla  je v súčasnosti najobávanejším vulkánom v Európe. Seizmológovia varujú pred jej sopečnou erupciou ako aj vulkánu Hekla, ktoré by mohli svojou silou...

Najnovší výbuch islandskej sopky Grímsvötn

22.05.2011 11:30
Najnovší výbuch islandskej sopky Grímsvötn na juhovýchode ostrova spôsobil, že úrady vydali dnes zákaz leteckej prepravy v okruhu 200 kilometrov. Podľa meteorológov sa vďaka smeru vetra presunie...
Záznamy: 1 - 2 zo 5
1 | 2 | 3 >>

iné zaujímavé články

Až vybuchne Katla, nastane pravé peklo, varuje Island

21.04.2010 19:18
Reykjavík - Islandský prezident Olafur Grímsson v rozhovore pre televíziu BBC vyzval Európanov, aby sa z útlmu sopky Eyjafjallajökull, nachádzajúcej sa pod rovnomenným ľadovcom, radšej moc...
Záznamy: 1 - 1 zo 2
1 | 2 >>