Turistika a voľný čas

 

Ak Vás neodradí väčšinou studené a veterné počasie (a to aj v lete) určite budete plní zážitkov ak strávite nejaký čas v islandskej prírode pri nejakej turistike alebo aktivite.Voľný čas sa dá tráviť rôznym spôsobom a vyberie si určite úplne každý.

Activity group

 Na objavovanie ľadovcov sa turisti môžu vybrať samostatne alebo vrámci activity group.Spoločné výlety na ľadovce sa poriadajú počas sezóny a sú so sprievodcom.Na ľadovec sa turisti dopravujú špeciálnymi vozidlami activity group a po ľadovci sa pohybujú na snežných skútroch alebo upravených autách.Na štítoch sa poriadajú pikniky.Pohybovať po ľadovci sa musí s maximálnou opatrnosťou,kvôli dieram a prepadliskám,ktoré tu sú a preto pohyb bez sprievodcu je dosť nebezpečný.Niekedy sú praskliny hlboké aj niekoľko desiatok metrov. 

Jazdenie na koňoch

Najkrajší spôsob poznávania ostrova je z konského sedla.Poriadajú sa aj sedemdňové výlety na koňoch.

Rybolov 

Vody Islandu sú bohaté na lososy a pstruhy. Loví sa v jazerách,riekach ale hlavne rybolov na otvorenom mori sa stáva stále populárnejším....

Nordic rafting a canyoning

Populárne splavovanie rozbúrených riek,(samozrejme so studenou vodou) na raftoch alebo na kajakoch.Pri topení sa ľadovcoch ľadovcové rieky zvyšujú svoj objem vody a samozrejme aj prietok a sú viac rozbúrené.To láka milovníkov adrenalínových športov.

Golf 

Čoraz viac populárny šport aj na Islande.