ZVIERATÁ ŽIJÚCE NA OSTROVE

kone

Chov oviec na Islande 

Na tomto ostrove je čo sa týka poľnohospodárstva dominantným odvetvím chov oviec.Farmári preferujú voľný chov,to znamená,že svoje ovce na jar vypúšťajú do prírody a nechávajú ich tam až do príchodu zimy.Ovce sa samé pasú a presúvajú po lúkach a kopcoch.Stretnete ich všade.Zaujímavosťou je,že väčšinou putujú v trojičkách.Chovajú sa pre mäso,ktoré je hlavným druhom mäsa na ostrove a pre vlnu,ktorá sa používa na výrobu teplého oblečenia.Pri príprave ovčieho,baranieho aj jahňacieho mäsa islanďania nepoužívajú žiadne koreniny.  

vtáctvo

Záznamy: 1 - 4 zo 11
1 | 2 | 3 >>

ryby a morské živočíchy

Ryby a morské živočíchy (napr.shrimps-krevety) boli v minulosti a stále sú na Islande dominantným zdrojom obživy.Islanďania vedia  pripravovať veľmi chutné jedná z rýb a iných morských živočíchov.

Veď aj keď Vám chce islanďan prejaviť úctu,ponúkne Vás sušenou rybou.

 Islandské kone 

Islandský kôň má päť prirodzených chodov: krok, klus, rýchly cval, mimochod a tolt . Tolt je špeciálny cval-veľmi rýchly dvojdobý laterálny chod, v ktorom kôň vydrží iba krátko. Islandský poník je silný, húževnatý a statný, s veľkou hlavou, inteligentnými očami, krátkym hrubým krkom, silnými nohami a hustou bohatou hrivou a šticou. Je zaujímavé, že má výborný zrak a záhadný inštinkt vrátiť sa domov. Ich normálna výška je medzi 127,5 a 135 cm a hoci sú prevažne biele, plavé alebo ryšavé, možno medzi nimi nájsť všetky farebné odtiene.Tam,kde je problém s dostupnosťou,tam určite uvidíte tohto poníka.Taktiež sa využívajú pri turistike(niekoľkodenné výlety na koňoch) alebo na jazdenie.Tento koník je veľmi odolný voči poveternostným podmienkam a vonku ho uvidíte aj v zime.Vtedy má tzv.zimný kabát a točí sa vždy chrbtom k vetru.Tieto kone sa chovajú hlavne pre mäso.

polárna líška

morské živočíchy

Záznamy: 1 - 2 zo 4
1 | 2 >>